צרו קשר
חפש באתר

נס בכותרות

יש לחשוב מחדש על איך לחשוב על מחשוב ענן

03/03/2024

"זה מומלץ מאוד כיום, בין היתר עקב המלחמה", אמר אילן ינובסקי, סמנכ"ל פתרונות אסטרטגיים בנס, ופירט כיצד כדאי לעשות זאת ומה מומלץ לשאול.

"ארגונים צריכים לחשוב מחדש על 'איך חושבים עננים', או: איך חושבים מחשוב ענן. זה מומלץ מאוד כיום, בין היתר עקב המלחמה", כך אמר אילן ינובסקי, סמנכ"ל פתרונות אסטרטגיים בנס.

ינובסקי דיבר בכנס נימבוס, Cloud me in של אנשים ומחשבים, שנערך ביום ה' האחרון במרכז האירועים והכנסים אווניו שבקריית שדה התעופה. מנחת האירוע הייתה דפנה ליאל, כתבת ופרשנית פוליטית בחדשות 12.

לדבריו, יש כמה דרכים להסתכל על הענן, ועל התפיסה שלו: האם היא אסטרטגית או טקטית? הוליסטית או נקודתית? "אבל", ציין, "יש דרך אחרת להסתכל על זה: האם מחפשים אירוע כופה? כלומר, האם הארגון מעוניין בכך שיקרה אירוע שהלכה למעשה יכפה עליו לעבור לענן? למשל, המלחמה, שנתנה דחיפה עצומה למעבר לענן, כי לא הייתה ברירה. היה לארגונים רבים צורך במשאבי אחסון חדשים כאן ועכשיו, והמקום היחיד למצוא אותם היה בענן".

ינובסקי נתן דוגמה לאירוע כופה נוסף: "מה קורה כשהדאטה סנטר מגיע לסוף מחזור החיים? כאן יש שאלה: האם להוציא עשרות מיליונים על דאטה סנטר אחר, חדש, או להפוך את הענן למקום האחסון החלופי? וגם: האם לבנות דאטה סנטר להתאוששות מאסון או לא?"

"אחת השאלות המרכזיות במעבר לענן היא: האם הצורך של הארגון יקבל את המענה הכי טוב בענן או בדאטה סנטר?", הוסיף.

לכתבה המלאה>>
בואו נדבר
פרטים שעליך להשלים בטופס:

    אינפיניטי פארק, רעננה | 03-7666800 | וואטסאפ: 054-5977779
    וואטסאפ לפניות בנושאי גיוס: 054-2934280

    info@ness-tech.co.il
    חזור למעלה