הדרכות והטמעות

חטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה של נס מציעה לקוחותיה פתרון כולל לעולמות ההדרכה וההטמעה – תוך שימוש בשיטות ההדרכה המתקדמות ביותר, טכנולוגיות למידה ופתרונות Digital Learning, קפסולות למידה, ושילוב אמצעי שיתוף והעברת ידע מתקדמים, הדרכות פרונטאליות, אישיות או קבוצתיות, לומדות, פיתוח ארגוני וניהול השינוי ומערכת לניהול למידה (Vision LMS)

 

הדרכה בארגון כצורך עסקי

אחד מנכסיו המרכזיים של הארגון הוא המידע שצבר ובהתאם לכך אתגרו המשמעותי הינו בשימור אותו המידע והפצתו בארגון.
תהליך ההדרכה והלמידה בארגון הינו תהליך דינאמי ומתמשך שמטרתו שימור והרחבת הידע הארגוני והפיכתו לידע שימושי עבור עובדיו. הלמידה חייבת להיות מותאמת לכל עובד ועובד, בכל נקודת זמן ובכל תפקיד אליו יתפתח בעתיד.
היותה של נס חברת שירותי תוכנה בינלאומית ומעורבותה במאות פרויקטים לאורך השנים, העניקו לחטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה ידע מעמיק וניסיון מעשי מקצועי ונרחב  הבא לידי ביטוי במגוון ארגונים - מחברות קטנות ועד לארגוני ענק.
תהליך הטמעה והדרכה באשר הוא, גורר אחריו שינויים רבים בארגון. לחטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה של נס ניסיון רב ומגוון בבניית תכניות לניהול השינוי, מוכנות ארגונית, טיפול בהתנגדויות וליווי ארגונים לאורך התהליך כולו.
היכרותה המעמיקה של החטיבה את המגזרים העסקיים והציבוריים השונים והבנתה את ליבת העסקים והעשייה של כל אחד מהם מהווים ערך מוסף משמעותי שהחטיבה מעמידה לרשות לקוחותיה.
הודות לניסיון רב השנים ולהבנה עסקית זו,  יש לחטיבת ההדרכה מאות סיפורי הצלחה במגזרים העסקיים והציבוריים השונים, אשר מושתתים על שיפור התחרותיות והיעילות של כל אחד מהלקוחות.

לחטיבת ההדרכה מגוון תחומי התמחות:

חטיבת פתרונות ההדרכה בנס, הינה גוף הדרכה מקצועי המתמחה במתן שירותי הדרכה בפריסה ארצית רחבה ובעל יכולת לספק את השירותים שלנו בכל אתר ומגזר. אנו מומחים בניהול פרויקטי הדרכה מהמורכבים ביותר במשק הישראלי, תוך מתן שירות חוצה ארגון של ליווי המנהלים בארגון, ניהול תהליך השינוי, וליווי מנהלי מש"א בארגון האחראים אל הפן האנושי בתהליך.

בפעילויות אלו אנו מיישמים תמהיל פתרונות למידה נרחב, הכולל מנעד עשיר של שירותים וכוח אדם מקצועי ומיומן בתחום ההדרכה.

• התמחות בניהול פרויקטים של הדרכה והטמעת מערכות מידע שונות, בכל הטכנולוגיות, במגוון ארגונים ותעשיות

• התאמת פתרון הלמידה לתרבות הארגונית של העובדים על מגוון הפרופילים השונים הקיימים בארגון

• פיתוח מערכי הדרכה ומתודות למידה בהתאם למאפייני הפרויקט ולצרכי הלמידה של המשתמשים

• פיתוח תמהיל למידה מתוקשב ופרונטאלי המתאים לצרכי הארגון

• התמחות בפתרונות למידה מתוקשבת תוך שימוש בטכנולוגיות למידה מגוונות  ובדיגיטל

• ניהול תהליכי שינוי ארגוניים

• פיתוח עובדים ומנהלים

• ייעוץ ופיתוח ארגוני - פיתוח עובדים ומנהלים, בניית תהליכי עבודה, ליווי מנהלים ועוד

• סדנאות לפיתוח מיומנויות אישיות ובינאישיות

• שירותי הדרכה מנוהלים, יעוץ למנהלי הדרכה וליחידות ההדרכה בארגון

• ביצוע תהליכי בקרה והבטחת איכות בהדרכה החל משלב ההתנעה של הפרויקט ובמהלכו

• הטמעת מערכת ניהול למידה LMS בארגון

• פריסה ארצית של צוותי הדרכה והטמעה

בחטיבה מועסקים מעל 400 מומחי למידה מקצועיים הפעילים בתפקידי מפתח בעולם ההדרכה והכוללים: מנהלי הדרכה, מנהלי פרויקטי הדרכה, יועצי הדרכה, מדריכים, מטמיעים, מומחי תוכן, יועצים ארגוניים, אנשי מתודולוגיה, אנשי תפעול ועוד. מקצועני חטיבת פתרונות ההדרכה של נס עוברים מסלול הכשרה המבטיח שמירה של הרמה המקצועית גבוהה ביותר.

 

תחומי פעילות חטיבת ההדרכות וההטמעה

פיתוח ערכות למידה וביצוע הדרכת והטמעת מערכות מידע ארגוניות מבוססות כל הטכנולוגיות

חטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה של נס מומחית בפיתוח חומרי הדרכה למערכות מידע, לתהליכי עבודה ארגוניים ולכל צורך ארגוני אחר ומומחית בהדרכת ובהטמעת מערכות מידע ארגוניות, מערכות מחשוב אישי, יישומי Office, הטמעת מערכות ERP ,CRM, Billing והטמעת מערכות ייעודיות שפותחו לצרכי הארגון, המבוססות על כל הטכנולוגיות. אנו מומחים בהתאמת פתרון הלמידה לתרבות הארגונית של העובדים על מגוון הפרופילים השונים הקיימים בארגון, בפיתוח מערכי הדרכה ומתודות למידה בהתאם למאפייני הפרויקט ולצרכי הלמידה של המשתמשים ומומחים בפיצוח תמהיל למידה מתוקשב ופרונטאלי המתאים לצרכי הארגון.

 

פתרונות לעולם הלמידה המתוקשבת - Digital Learning HUB

 

 

חטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה של נס מציעה פתרון כולל בעולם הלמידה המתוקשבת תוך התאמת הפתרון ועולם התוכן לארגון ולמטרותיו - אנו קוראים לזה .Digital Learning HUB  אנו מומחים בפתרונות דיגיטל בכל הפלטפורמות והכלים (לומדות, סרטונים, HTML5, מובייל וכדומה), המתודולוגיה שפיתחנו מאפשרת שילוב נכון ומותאם של למידה מתוקשבת בתכנית ההדרכה הארגונית. אנו מספקים one stop shop פתרון מקצה לקצה משלב האפיון ועד הפקת התוצר המתוקשב / דיגיטלי המוגמר.


מתודולוגיות הטמעה והדרכה של עולמות ה- SAP

חטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה של נס הינה השותף המוביל והראשון בישראל בתחום הטמעת מערכות ה- SAP. החטיבה מהווה זרוע הדרכה רשמית של חברת SAP בישראל, המורשה להעביר את הקורסים הרשמיים של SAP עבור חבילות הפתרונות SAP Business Suite המיועדים לארגונים גדולים.
למערכת SAP מתודולוגיה מובנית להדרכת הפתרונות הנקראת - ASAP המכתיבה שלבים מובנים בניהול פרויקט הדרכה ואת שיטות עבודה.
בחטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה של נס משלבים מתודולוגיה זו יחד עם מתודולוגיות נוספות שפותחו בחטיבה:
Transparency Organizational Change -TOC - הדרכה והטמעה תוך מזעור התנגדויות הנובעות כתוצאה משינויים בשיטות עבודה מוכרות.
 Training Modules Method - TMM - הדרכה והטמעה על פי סלי ידע, המותאמים למטלות הנגזרות מצרכי העבודה היומיומיים של כל עובד בארגון.
 

הטמעת מערכות מיקרוסופט (OFFICE) ומערכות מחשוב ייעודיות

הטמעת מערכות LYNC ,Office ומערכות מחשוב ייעודיות, מהוות אתגר ארגוני מדרגה ראשונה. מדובר בסביבות עבודה בעלות ממשק עבודה חדש לכלל המשתמשים בארגון. האתגר הינו הטמעת המערכת בהצלחה ככלי עבודה נגיש, ידידותי ומקצועי בכל משתמשי הארגון. הצלחת פרויקט מסוג זה נמדדת במידת ובהיקף השימושיות כמו גם בהרחבת הפעילות והשימוש בארגון לאורך זמן.
לצורך הטמעה מיטבית של פתרונות מסוג זה  ומתוך אילוצי הארגון יש לחטיבת פתרונות ההדרכה וההטמעה יכולת להציע ללקוחותיה מודל למידה דינמי המורכב מ- 4 מרכיבים, אשר מותאמים באופן פרטני ואישי לארגון ומוודאים הטמעה אפקטיבית לאורך זמן:
למידה עצמית - למידה נתמכת באמצעות כלי למידה מתוקשבת בצורה אישית.
למידה מתווכת - למידה עצמית המסתייעת בחונך / מטמיע.
למידה מודרכת - הדרכה פרונטאלית בקבוצה או פרטנית המועברת בצורה מסורתית.
למידה תומכת - תמיכה אפליקטיבית טלפונית.

 

ייעוץ למנהלי הדרכה

תפקידו של מנהל ההדרכה הופך עם השנים למורכב יותר. מנהל ההדרכה חייב לראות את הצרכים הארגוניים הנוכחיים כמו גם את צרכי הארגון בעתיד. תפיסת תפקיד מנהל ההדרכה בארגון מחייב אחריות להתוויית דרך, תרבות ארגונית ואסטרטגיה.
חטיבת פתרונות ההדרכה מציעה שירותי יעוץ וליווי אישי למנהלי ההדרכה והפיתוח הארגוני, במטרה למנף את תפקידו מול יעדי הארגון. שירות זה מבוסס על הניסיון הרב שנצבר לאורך השנים בליווי מאות ארגונים ומנהלי הדרכה, בהתוויית תהליכי ההדרכה מתודולוגים, החל מתפישת תפקיד מנהל ההדרכה, מקומו בארגון כמקבל החלטות, דרך תכנון עסקי ואפקטיבי של עולם ההדרכה והפיתוח הארגוני ועד לתפעולו בצורה יעילה וצומחת, אשר תורמת ומתממשקת ליעדיו העסקיים של הארגון.

 

פיתוח מיומנויות אישיות ובינאישיות

בעולם בו ההון האנושי הוא המפתח להצלחתו של הארגון, חטיבת פתרונות ההדרכה של נס רואה חשיבות גבוהה בפיתוח אישי ומקצועי נוסף של עובדי הארגון ומנהליו.  אנו מתמקדים בפיתוח מיומנויות אישיות ובינאישיות הנדרשות לעובדים ומנהלים בארגון מודרני.
כל ההכשרות והסדנאות מועברות על ידי צוות של יועצים ארגוניים ומנחי קבוצות מנוסים המיומן בכל הדיסציפלינות. ההכשרות מועברות כסדנאות, ומבוססות על למידה פעילה, תרגול בצוותים והתנסות עצמית. כל אלו מתבססים על עולם התוכן המקצועי והעסקי של המשתתפים ומתוך מטרות הארגון.

 

מערכת למידה  LMS בארגון

Vision LMS  היא סביבת למידה פורטלית מתקדמת וחדשנית המאגדת בתוכה את כלל תהליכי הלמידה הרלבנטיים לעובד בארגון ומאפשרת למנהל ההדרכה ניהול קל ופשוט של מערך ההדרכה והלמידה הארגוני. הגישה אל Vision אפשרית מכל מכשיר (מחשבים, מכשירים סלולריים וטבלטים) מכל מקום ובכל זמן. כניסה לסביבה מביאה את הלומד אל דף בית ייעודי ומעוצב המציג לו בצורה ויזואלית את התקדמותו במסלול הלמידה האישי שלו, ואת כלל תהליכי הלמידה אותם הוא נדרש לבצע בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו עבורו. השימוש ב Vision מאפשר: ניהול וארגון כל תהליכי הלמידה הארגוניים, למידה מתוקשבת, ניהול, אחסון והצגת מידע מסוגים שונים, תקשורת כיתתית חברתית, למידה שיתופית וכלי הערכה.

 

חטיבת פתרונות ההדרכה של נס  מציגה במסגרת תחום זה תפישה כוללת ומקיפה של “ארגון לומד” המיושמת בפלטפורמת ה-LMS השונות.

​למידע נוסף - Info@Ness-tech.co.il

 

כתבות ומאמרים:

חמש מגמות Elearning שעליכם להכיר

מגמות המפתח ב- 2017

מהי אסטרטגיית הלמידה שלכם

עשרת הטיפים המובילים ללמידה דיגיטלית מוצלחת

עוד בנושא...

עוד פרסומים בנושא אשר עשויים לעניין אותך