בדיקות והבטחת איכותMenu

Amazon CloudWatch - מעונן חלקית - חלק א'

כיצד נכון לנטר את יישום האינטרנט של חברות מבוססות תשתיות ענן Amazon כחלק מתהליכי ה DevOps בארגון?

​שרותי תשתיות אינטרנט בענן Amazon מאפשר לחברות ולתעשיות בכל הגדלים לפרוס במהירות יישומים מבוססי אינטרנט כחלק מתהליכי הDevOps המופעלים בארגון.

בכדי לשמור על רמת ביצועים טובה של האפליקציה הפרוסה בשרתי הענן של אמזון יש צורך להיחשף  ולהכיר היטב את התשתיות שנותנות שירותים, לארגון ולנטר אותם בצורה מיטבית.

המפתח להצלחה הוא היכרות של הרמות השונות של השירותים הניתנים ע"י הכלי CloudWatch של אמזון שבאמצעותו ניתן להשיג כיסוי טוב של ניטור השירותים והתשתיות ולהרגיש ביטחון כי היישום שלנו חיי ונושם בכל רגע נתון.

במאמר זה אנסה להסביר על הרמות השונות של השירותים הניתנים לניטור תוך התמקדות במדדי ההשפעה השונים, השימושיים השכיחים ביותר ברמות השונות של התשתיות.

CloudWatch היא ההצעה של אמזון לניטור ברמת התשתיות. זוהי נקודת התחלה מצוינת למהנדסי אופרציה DevOps ומפתחים שמחפשים לפקוח עין על סביבות AWS פעולות.

ClouWatch API מספק נקודת זינוק גדולה לאינטגרציה עמוקה יותר של יכולת ניתור ע"י אינטגרציה של מערכות ניטור שנבנו בבית inhouse או מערכות ניטור אחרות שמתממשקות לCloudWatch שבאמצעותן ניתן להפיק דוחות ניתור המותאמים לצרכי הארגון.

יתרונות השימוש בCloudwatch  רבים:

  • שירות שזמין וחינמי ללקוחות אמזון
  • גישה מהירה ונוחה באמצעות AWS Dashboard
  • ממשק API  המאפשר התאמה אישית של הלקוח לצרכים הארגוניים
  • אפשרות לחילול דוחות אינטגרטיביים בהתאמה אישית באמצעות הממשק –

קלות ונוחות לניטור הסביבות ואפשרות שליחת הודעות מייל או מסרונים מתוך המערכת בעת בעיה.

אך קיימים גם חסרונות מינוריים כדוגמת-

  • יכולת הסתכלות על דו"ח אחד בלבד בכל פעם
  • שמירה על ההיסטוריה לא יותר משבועיים
  • מגבלת דוחות על רמה מסוימת של התשתיות

בשלושת המאמרים הקרובים, אפרוס בפניכם את חמשת הדוחות החשובים שצריך ומומלץ לחולל באמצעות הכלי ברמת סוגי המשאבים:

במאמר זה נסקור את הדוח הראשון.

1. EC2 – מחשוב ענן אלסטי

משאב הליבה ברוב סביבות AWS, EC2 חייב להיות מהיר וזמין. בעיה בביצועים או בהספקה השירות של האפליקציה תשפיע ישירות על המשתמש ולכן דוחות ניטור השימושיים במקרה זה הינם:

CPU (מעבד) – כמו בכל מחשב אם השימוש במעבד גבוה מידי אז תהיה השפעה חזקה על הביצועים של כוח היישום שלך בענן. שימוש ב CPU גבוה במיוחד יכול להצביע על תהליך יוצא משליטה ולכן יש צורך להשגיח מקרוב על המעבד כי הוא גם לב היישום.

תעבורת תקשורת Network Traffic - אנו בונים את היישום שלנו שיהיה נגיש לעולם, ניתן להציג במדדים עד כמה עולם החיצון נגיש אליו שכן באמצעות ניתור נכון ניתן לזהות עליות פתאומיות בשימוש וזה יכול להוות אינדיקטור נהדר שצריך ורצוי לשקול הוספה של עוד משאב רשת או הגדלה של משאב קיים. בנוסף, עלייה חדה בתעבורת רשת עשויה להצביע על יישום אפשור רשת שפועל  בצורה לא תקינה כדוגמת Apache או Nginx .

פעילות דיסק  Disk Activity – באמצעות דוחות אלו ניתן לבחון כמה פעילות קריאה/כתיבה בפועל היישום מבצע על הדיסקים הקשורים אליו, דוחות אלו נותנים ראיה שונה על דברים שונים שמתחוללים בהתאם ליישום. על כן חשוב לפקוח עין על רמת הנגישות לדיסק ולחפש חריגות וזה כמובן יכול לעזור לפקח על בלוקים אלסטיים (EBS) הקשורים למחשוב האלסטי של הארגון EC2.

במאמר הבא אסקור 2 דוחות נוספים ובמאמר האחרון בסדרה נסיים את סקירת 5 הדוחות ואסכם את השימוש ב- AWS CloudWatch.

 

מאת: סנדרין קאלק מנהלת תחום DevOps בחטיבת הבדיקות (V-Ness)  בנס.
פעילות ה-DevOps  בנס, מעניקה פתרונות מקצה לקצה לארגונים גדולים וקטנים משלב הדרישות ועד לייצור במטרה ללוות לכל ארגון לעבור למתודולוגית DevOps הן ברמה המתודולוגית והן ברמת היישום.

עוד בנושא...

עוד פרסומים בנושא אשר עשויים לעניין אותך