בדיקות והבטחת איכותMenu

ניהול פרויקטים בעידן האינטרנט של הדברים (IoT)

​תארו לכם עולם, שבו, כמנהלי פרויקטים תמצאו בכל בוקר וערב סטטוס דרך אפילקציה חכמה על מצב הפרויקט שלכם באמצעות: מכשיר הטלפון שלכם, האייפד או בכל אמצעי אחר המחובר לרשת, אשר תציג לכם מידע שוטף וכן סט נתונים לקבלת החלטות, נחמד, לא? אולי לא רק נחמד אלא הרבה יותר יעיל??

יתרונות טכנולוגיית IoT ברורים וידועים. הרשת מעניקה פתרון לבעיית המעקב השוטף אחר משימות יומיומיות בזמן אמת מכל מקום בעולם גם ללא המחשב האישי, בעיה שמקורה בפער שבין תוכנות ניהול פרויקטים לבין תוכנות הדואר האלקטרוני. להבדיל מתוכנות דואר אלקטרוני סטנדרטיות החסרות את יכולת הבקרה, המעקב והפיקוח, האינטרנט הופך יכולות אלו לזמינות לכלל הגורמים המעורבים במשימה, בהחלטה או בדיון.

בלחיצת כפתור, יהיה ניתן להגיב במהירות מקסימאלית לאירועים שונים המתרחשים בפרויקט כגון הזרמת חומר ממלאי קיים על ידי קבלת סטטוס מחיישני המחסנים על מצב המלאי, או מענה להיווצרות צווארי בקבוק בשטף העבודה או הפניית משאבים למשימות דחופות העולות במהלך העבודה. כמו כן, עידכון הסיכונים בפרויקט בהתאם למידע.  בנוסף תתאפשר גישתDrill  Down לפעילות אישית של כל עובד בחברה בזמן אמת ובמשימות שבוצעו בעבר. גם המנהל יוכל לבצע ניתוח ביצועי עבר לעובדי החברה בכל טווח תאריכים ובכל חתך נתונים שיידרש.

 

העובד המבצע יוכל לקבל ולפתוח משימות כולל מעקב אחר היסטוריית עבודה,זמני ביצוע, סטאטוס, עדיפות וחלוקה לפרויקטים.
אופי עבודה זה יאפשר הזנת נתונים נוחה, מעקב אחר עבודה שבוצעה וקבלת עדכונים מהירה.
על סמך עדכונים אילו וניתוח מיידי שלהם בצורה גרפית, יקבל מנהל הפרויקט החלטות בזמן אמת על תעדוף משימות, הזמנות רכש, עדכון הלו"ז או תיאום אבני דרך בסדר אחר אל מול הלקוח כולל "חישוב מסלול מחדש" של המסלול הקריטי בתוכנית העבודה אשר גם ממנו ידרשו צעדים ופעולות מתקנות.
האמור לעיל נכון גם בניהול תוכניות המאגדות מספר פרויקטים או בניהול פורטפוליו שלם, בו האתגר הינו מורכב ומסובך יותר .
אני מאמינה, כי בעידן הרשתי בו אנו נמצאים, שימוש בתמונת היתוך המידע שברשותינו וכלים ממוחשבים אך נוחים ופשוטים לניהול פרויקטים בעידן ה- IOT, יביא לניהול אפקטיבי וחכם אשר מתאים לקצב השתנות המידע אשר מחייב את מהירות התגובה שלנו, ישפר את קבלת ההחלטות ובסופו של דבר את הביצועים העסקיים ורווחי הפרויקט או החברה.

 

מחברת המאמר: מיכל אילוז, הפקולטה להנדסת תעו"נ, הטכניון     iluzmichal@gmail.com

 

עוד בנושא...

עוד פרסומים בנושא אשר עשויים לעניין אותך