חבילת שליטה ובקרה


חבילת ה- System Center מבית מיקרוסופט היא חבילה רחבה של כלי ניהול, שמאפשרת ניהול, שליטה, ניטור, גיבוי, אבטחה, וביצוע תהליכים של אוטומציה

(System Center Configuration Manager (SCCM

ה - SCCM, הוא כלי השליטה והניהול בחבילה. כלי זה מאפשר שליטה על תחנות קצה, שרתים ונכסים נוספים ברשת הארגונית. הכלי מאפשר שליטה מלאה על מערכות Windows, לרבות הפצת תוכנות ומערכות הפעלה, ניהול מצאי חומרה ותוכנה, ניהול נכסים, הפצת עדכונים, אבטחה על תחנות הקצה באמצעות ForeFront Endpoint Protection, ניהול צריכת חשמל ו - Mobile Device Management (בהתאם למערכת ההפעלה המותקנת במכשיר הנייד).

(System Center Operations Manager (SCOM

ה - SCOM, הוא מוצר הבקרה והניטור בחבילה. הכלי מאפשר ניטור על גבי תחנות, שרתים, התקני רשת ונכסים נוספים כדוגמת התקני אחסון.

System Center Orchestrator 

ה- Orchestrator, הוא כלי האוטומציה בחבילת ה- System Center. באמצעותו ניתן לבצע אוטומטיות לפעולות שכיחות, דוגמת פתיחת/סגירת משתמש חדש (כולל מתן תיבת דואר, הרשאות וכו'), בדיקת מערכות לפי נוהל וסדר מסוים, יצירת LUNs ופעולות נוספות ב- NetApp ועוד.

(System Center Virtual Machine Manager (SCVMM

ה- SCVMM מאפשר ניהול תשתיות וירטואליות, ניהול תשתיות מבוססות Microsoft Hyper-V וגם פתרונות צד ג', דוגמת VMware vSphere ו- Citrix XenServer. כלי זה מאפשר ניהול המכונות הווירטואליות, מארג הרשתות והאחסון, יצירת "עננים" מותאמים למשאבים וצרכים מסוימים, ביצוע המרה ממכונות פיזיות לווירטואליות (P2V), ומווירטואליות לווירטואליות (V2V), וניהול והפצת תבניות מוכנות של מכונות וירטואליות (Templates)

 ​

Resources

...