חדשותMenu

Documentum.next: ניהול תכנים כבסיס ליתרון תחרותי

 

שוק ה-IT עובר כיום שינוי עצום אשר מקיף משתמשים, אנשי טכנולוגיה, צרכנים ועוד. המשתמשים בארגונים היום מצפים לקבל אותה חוויית עבודה אשר הם מורגלים אליה בטלפון הסלולרי ובאתרי המסחר האלקטרוני בבית, חוויית עבודה אשר תאפשר להם לקבל את המידע הרלוונטי בצורה ידידותית , מהירה , בכל זמן ובכל מקום.

השינוי המתרחש היום בעולם ניהול התוכן  הוא המעבר מפלטפורמות  הדור השני לדור השלישי החדש. מעבודה במחשב האישי בארגון ובאפליקציות הארגוניות המקומיות, לעבודה ביישומי הדור החדש הדור של ה-big data, עולם הרשתות החברתיות, עולם המובייל וסביבת הענן.

"כיום יש צורך לסייע ללקוחות לשמר את ההשקעות שנעשו בפלטפורמות של דור שני ובמקרים מסוימים לייעל אותה, אך תוך אספקת יכולות של פלטפורמות הדור השלישי, כגון ניידות (mobility), יכולת עבודה מכל מקום ובכל זמן וניהול תהליכים עסקיים ללא נייר" אומר איתי צור, מנהל חטיבת מכירות פתרונות עסקיים ב – NessPRO, קבוצת מוצרי התוכנה של נס ישראל. "ליבו של כל שינוי עסקי מבוסס על מידע. מידע הוא נתונים + תוכן. אנו ב- NessPRO מומחי התוכן".

כאשר מדברים על פתרונות הדור השלישי בניהול התוכן הארגוני חשוב לזכור שלא מדובר רק בנתונים ובתוכנות המסורתיות שמייצרות אותם בכמויות הולכות וגדלות.   "התובנות שמועילות לניהול עסקי בנויות על שני בסיסים – נתונים 'מובנים' בעיקר מספריים-כמותיים, ותכנים 'לא מובנים', Unstructured, ששמורים במסמכי מלל ובשפה טבעית" אומר איתי צור. "למעשה  קבלת החלטה רק על בסיס נתונים היא די מוגבלת, כי הקונטקסט חשוב לא פחות – לפעמים יותר – מהמספר בטבלה. בשנים האחרונות מבינים שיש צורך בניהול דיגיטלי  של תכנים ברמה הכלל-ארגונית, בדיוק כפי שמחסני נתונים אמורים לנהל את המספרים והקשרים ביניהם. היום אנו עוזרים לארגונים לקבוע את סדר היום הדיגיטלי שלהם, אשר מקיף את התכנים בכל התהליכים העסקיים המשמעותיים   בחברה. פתרונות  דוגמת Documentum של חברת EMC, החלו להחליף את שיטות התיוק והארכוב העתיקות, אלה שקברו את המידע החשוב ביותר בארכיונים במקום להציף אותנו במקום ובזמן הדרושים – על שולחן ההנהלה הבכירה כאשר היא עסוקה בקבלת החלטות אסטרטגיות".

מערכת Documentum היא, ללא ספק, הפתרון המתקדם ביותר לניהול תכנים בעולם והמוביל בישראל, הודות לאינטגרציה של תהליך העבודה כולו עם המסמך המנוהל. Documentum יוצרת סביב המסמך מעטפת שירותים, כך שהאובייקט המורכב מכיל הן את התכנים והן את המתודות שיטפלו בו בכל מחזור החיים, מהסריקה עד הגריסה. גופים שנדרשים על ידי רגולציה לנהל מחזור חיים מדוקדק לכל מסמך, כגון מוסדות פיננסיים, שירותי בריאות, גופי ממשל ומערכות חינוך, אימצו את הפרדיגמה הזאת בהתלהבות ועשו את Documentum למערכת ניהול התוכן המובילה. בישראל מופצת ומוטמעת המערכת בהצלחה מזה שנים על ידי NessPRO, שגייסה והכשירה מעל 60 מומחים ספציפית ליישום פתרונות אלה. "Documentum היא סטנדרט דה-פקטו בממשלה ובכל יחידות הסמך שלה", אומר איתי צור. "זה קרה בעקבות זכייתנו במכרז החשב הכללי – מכרז סע"ר, ואחרי קבלת התחייבויות מרחיקות לכת של היצרן, חטיבת ECD של חברת EMC". ב-22 באוקטובר יתקיים בתל-אביב הכנס השנתי של משתמשי Documentum בישראל.

הציר סביבו נעה כל המערכת הארגונית

"אנו עוזרים ללקוחות שלנו לטפל באתגרי ניהול התוכן שלהם ומשנים את התצורה שבה הם מנהלים את התוכן כך שיוכלו לקבל את הערך העסקי הגלום בו" אומר איתי צור. "תהליכי העבודה היום כוללים אינטראקציה של אנשים עם מגוון רחב של ציפיות,   כיצד לקבל את התוכן שלהם וכיצד להשתמש בו. כמו כן הם עובדים עם תוכן שנוצר חלקו היום וחלקו לפני שנים רבות. תפקידנו הוא לאפשר את התוכן הזה לא רק מבחינת זמינותו אלא גם מבחינת הפורמט שלו, כך שיתאים לעבודה לא רק היום אלא גם בעתיד, בעוד מספר שנים. זהו מרכיב חשוב בשרידות הארגונית".  המחויבות הזאת   סוללת את הדרך של המשתמשים הוותיקים והחדשים לעולם של יישומי הדור השלישי. "ניהול תוכן הוא מטרה נעה", אומר איתי צור. "המשתמשים משתנים, הדרישות שלהם משתנות, כלי העבודה ומדיום התקשורת משתנים. רק דבר אחד חייב להישאר: גישה בטוחה למידע מאובטח, ולא משנה בן כמה הוא ובאיזה פורמט שמרו אותו. בדור השלישי אנו מצפים שהמידע יהיה נגיש ממכשירים ניידים במגוון מערכות הפעלה ותשתיות סלולריות; שהוא יהיה זמין לכל מי שהוסמך לתחקר אותו ב-Web, נגיש מסביב לשעון; שאותה תשתית תוכל לתמוך גם בתמונות, בווידיאו ובקול ולהזרים מדיה עשירה בפס רחב; שניתן יהיה להשתמש בתוצריו במסגרת פתרונות Big Data ואנליטיקה; ושאמצעי האבטחה האינהרנטיים יהיו חסינים לסיכונים החדשים של מתקפות סייבר. זו רשימת דרישות לגמרי לא טריוויאלית ולכן חשוב לוודא שהפתרון והחברה  המיישמת אותו מספקים מענה לכל האתגרים האלו. הניסיון מראה ש- EMC Documentum היא הבחירה המתקדמת והבטוחה  לענות על אתגרים אלו".

על המרכזיות של Documentum בחזון העסקי של EMC אפשר ללמוד מההכרזה המרכזית בכנס  EMC world 2015, שנשאה את הכותרת Project Horizon"". מדובר בהכרזה על דור חדש של אפליקציות ניהול תוכן, תוך התמקדות בצורך של המנמ"ר להשפיע על סדר היום הדיגיטלי של הארגון במטרה לחזק את היתרון התחרותי שלו, תוך מיקסום הערך הגלום בתוכן הייחודי שלו. בשלב הראשון יעלו לאוויר שני יישומים שזוכים להתעניינות עצומה: ניהול נכסים ופתרונות לתעשיית ה-Life Sciences . "זה דור חדש של פלטפורמה לניהול התוכן, האפליקציות והפתרונות", אומר איתי צור. "המטרה של הפרויקט היא להמציא מחדש ערכת יישומי משימה ספציפיים, מבוססי ענן, ומותאמים למשתמשים ניידים."

מפלטפורמה לפתרונות עסקיים

העושר הפונקציונאלי של Documentum מספק בסיס חזק לפתרונות עסקיים ורטיקליים, בהם הלוגיקה העסקית מוטמעת מראש בתהליכי עבודה המתוכנתים לתת מענה לדרישות עסקיות ספציפיות. "קחו לדוגמא את ורטיקל הפארמה, פיתוח תרופות, ומכשירים רפואיים, שכפוף לרגולציה קפדנית בכל ההיבט של ניהול הידע. החברות, שחייבות להציג תיעוד מפורט בכל שלב במסלול קבלת אישורי הרשויות כדוגמת ה- FDA, למדו על בשרן עד כמה ניהול תוכן יכול להיות מורכב ומאתגר. השד כבר לא מפחיד כל כך. במסגרת פתרונות הדור השלישי של Documentum ניתן למצוא פתרונות מוכנים בענן לכל התהליכים העסקיים הנדרשים לטיפול במסמכים הרגולטוריים.

דוגמה נוספת היא פתרונות ורטיקליים מוכנים של Documentum למגזר הביטוח: טיפול בתהליך של  תביעות ביטוח, החל בסריקה וחילוץ נתונים, טיפול במחזור החיים של התביעה ועד ארכובה. פתרונות כאלו קיימים גם למגזרים נוספים, כגון האקדמיה – טיפול בתיק סטודנט, או טיפול בתהליכים במגזר הבנקאות כגון ניהול תיק הלוואה ופתיחת חשבון  בעבודה מול ספקים וניהול חשבוניות. . "למעשה, אין תחום עסקי שלא יכול להשתמש בפתרונות של Documentum כדי ליעל תהליכי עבודה, להבטיח שימור ידע ולהעלות פרודוקטיביות" אומר איתי צור. "המומחים שלנו ב-NessPRO מסייעים לחברות וארגונים להוציא פחות כסף  על ידי  שימור  השקעות שכבר בוצעו ולהשקיע את הכסף בחדשנות ביישומים חדשים מהדור השלישי תוך שמירה על תוכן נגיש ומאובטח".