חדשותMenu

DevOps – מה זה ומי צריך את זה?

ראיון עם סנדרין קאלק, מנהלת תחום DevOps CI/CD בחטיבת V-Ness, נס טכולוגיות

בעת האחרונה המונח DevOps מוזכר יותר ויותר כאשר ארגונים מדברים על שיפור תהליכי הפיתוח והעבודה שלהם. מדובר  בקונספט שתופס תאוצה בעולם התוכנה. פרדיגמה, תפיסה, גישת עבודה, שמטרתה לקרב את הפיתוח בארגונים לאופרציה ומכאן השם DevOps = Developments + Operations

הDevOps-  הוא חלק חשוב במתודולוגית Agile  - שיטת פיתוח מואץ שמאפשרת תהליכים מהירים ברי-שינוי המקנים יתרון משמעותי בתחרות הלקוח, עם יכולת לשינויים בדרישות על פי דחיפות בזמן הפיתוח ואינטגרציות מהירות ותמידיות על כל שינוי, כאשר המטרה המרכזית הינה  אספקה של תוכנה עובדת באופן תדיר, ממספר שבועות עד למספר חודשים, עם שאיפה ללוחות זמנים קצרים. כדי לממש את השינויים בקצב תדיר, תוך שמירה על שלמות המוצר בכל רגע, פותחו שיטות עבודה וכלים חדשניים שתומכים בתהליכי Continues Integration (  (CI וכן Continues Delivery (  (CD.
 
Continues Integration  - אינטגרציה מתמשכת/רציפה היא שיטת עבודה אשר מאפשרת לבצע בדיקות על כל שינוי קוד (מימוש דרישה – User Story),  שעבר תהליך של commit לענף האינטגרציה , כאשר הרעיון הוא לבצע בדיקות יחידה (Unit Test), קומפילציה, בדיקות אוטומטיות ובדיקות סטאטיות בכל שינוי קוד בכדי לשמור על שלמות המוצר ואיכות המוצר.
 
לקריאת הריאיון המלא לחץ כאן>>

למידע נוסף -  InfoNessIsrael@ness.com