חדשותMenu

יותר ארגונים יאמצו השנה מתודולוגיות למידה מבוססות מובייל, רשתות חברתיות וגיימינג

יסמין מרום, מנהלת חטיבת הדרכות והטמעות בנס טכנולוגיות: "כ-80% מהלמידה בארגון נעשים כיום בכלים מסורתיים, אך זה צפוי להשתנות"● "המספרים מפתיעים, אין חפיפה בין צורת הלמידה כיום לחיינו הפרטיים והמקצועיים"

"ארגונים מחפשים כיום חדשנות גם בלמידה, וההערכה היא שבשנה הקרובה, יותר ויותר חברות וארגונים יתחילו בפיילוטים ובהטמעת מתודולוגיות חדשות", אמרה יסמין מרום, מנהלת חטיבת הדרכות והטמעות בנס טכנולוגיות.
 
מרום דיברה ביום עיון בנושא חדשנות בלמידה (Training innovation) שהתקיים באחרונה במשרדי נס בקריית עתידים, כחלק ממועדון לקוחות מנהלי הדרכה שהחברה מקיימת. באירוע נכחו כ-70 מומחי ומנהלי הדרכה ממגוון חברות וארגונים במשק.
 
לדברי מרום, נכון להיום קיים פער בין הנעשה בפועל בתחום הלמידה הארגונית לאימוץ כלים חדשניים ביתר התחומים. "ההערכה היא כי 80% מהלמידה בארגון נעשים בכלים מסורתיים, כלומר - באמצעות הדרכה פרונטלית או בכלים טכנולוגיים פשוטים יחסית. רבים מדברים על זה ורוצים ליישם, אך בפועל, מעטים עושים זאת, נכון לעכשיו", סיפרה מרום. "זה בהחלט מפתיע, שכן המובייל הפך לכלי משמעותי מאוד בחיים שלנו. אפשר לומר שאין התאמה בין צורת הלמידה לחיים המקצועיים והפרטיים שלנו".
 
אולם, באותה הנשימה היא ציינה שניתן להצביע על שינוי חיובי: "ארגונים מחפשים חדשנות, לראות כיצד אפשר להעביר מסרים בצורות שונות. צעירים רבים יותר נכנסים לשורות הארגון, תופסים את 'כיסא הנהג' ומנסים לראות כיצד ניתן להטמיע מסרים בארגון בצורה מעניינת".

"גם קהל המטרה הולך ומשתנה, ובהחלט ניתן לראות שינוי תפישתי בארגונים", הוסיפה. "אנחנו מקיימים ימי עיון כדי לבחון את המצב ולראות כיצד ניתן לשנות אותו. בחלק מהמקרים, הסיבה העיקרית לעיכוב באימוץ כלים חדשניים היא שמרנות".

בכל הנוגע למגרשה הפרטי סיפרה מרום כי "פנו אלינו בעיקר גופים פיננסיים (בנקים וחברות ביטוח) בנושא חדשנות בלמידה. אחת הסיבות שהם ציינו היא היתרון מבחינת פיזור אוכלוסיית העובדים ברחבי הארץ - דבר שכמובן משפיע על העלויות. גם חברות היי-טק פנו אלינו לבדיקת הנושא".

 

לכתבה המלאה לחץ כאן>>