חדשותMenu

חילן רוכשת את נס ישראל תמורת 145 מיליון ש"ח (42 מיליון דולר)

הפעילות הנרכשת הינה בעלת מחזור של 700 מיליון ש"ח ומעסיקה כ- 2,500 עובדים הרכישה איננה כוללת את TSG (החטיבה הביטחונית) ואת המסלקה הפנסיונית נס ישראל צפויה להישאר עצמאית ולא צפויים שינויים בפעילויות החברה. שחר אפעל ימשיך לשמש כמנכ"ל החברה

חילן חתמה על הסכם לרכישת נס ישראל תמורת 42 מיליון דולר (כ- 145 מיליון ש"ח). הפעילות הנרכשת הינה בעלת מחזור של 700 מיליון ש"ח ומעסיקה כ-2,500 עובדים.

נס  ישראל  עוסקת במיקור חוץ לארגונים, פתרונות מחשוב עסקיים, פיתוחי תוכנה ושיווק ומכירת מוצרי טכנולוגיית מידע ( IT). הרכישה אינה כוללת את החטיבה הביטחונית (TSG)  ואת חברת-הבת SwiftNess, מפעילת המסלקה הפנסיונית.
חילן עוסקת בשני מגזרי פעילות מרכזיים: מתן שירותי שכר, נוכחות ומשאבי אנוש באמצעות מערכות מחשוב מתקדמות ונחשבת לחברה המובילה בישראל בתחום זה. במגזר הטכנולוגיה חילן עוסקת בתחום תשתיות המחשוב ואבטחת המידע באמצעות חברת הבת ווי-אנקור ובייצוג יצרנית תוכנת הבינה העסקית QlikView בישראל באמצעות חברת QlikView ישראל. 
תחומי פעילותה של נס משלימים לתחומי הפעילות של חילן והחיבור בין שתי החברות יצור גוף מוביל במשק בתחומי ה- IT, עם מחזור מכירות של למעלה ממיליארד ש״ח וכ-3,000 מועסקים. חילן נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ושווי השוק שלה כיום הינו כ- 650 מיליון ש"ח.

הרכישה היא חלק מהאסטרטגיה של חילן בשנים האחרונות  להרחבת תחומי פעילותה באמצעות רכישות ומיזוגים. בשנים האחרונות רכשה חילן את החברות  ווי, אנקור ו- QlikView ישראל בסכום כולל של כמאה מיליון ש״ח. כחלק מהאסטרטגיה, פעילויות אלו נשארו עצמאיות בהתנהלותן השוטפת תוך כדי שילובם המוצלח בתרבות הניהולית והעסקית של חילן ,והן מהוות כיום חלק בלתי נפרד מהקבוצה.

גם חברת נס ישראל צפויה להישאר עצמאית ולא צפויים שינויים בפעילויות החברה.
שחר אפעל, מנכ"ל נס ישראל, ירכוש במועד השלמת העסקה 10% מהחברה וימשיך לכהן בתפקידו. אפעל שימש עד שנת 2008 כמנכ"ל החברה, ונכנס חזרה לתפקידו זה לפני כחצי שנה. במהלך תקופה זו הוביל אפעל תוכנית רה ארגון שהחזירה את החברה למיקוד עסקי ולפסי רווחיות.

אבי באום, מנכ"ל חילן ובעל השליטה מסר: "רכישת נס ישראל צפויה להפוך את חילן לאחת החברות המובילות בישראל בתחום טכנולוגית המידע. נס ישראל הינה חברה מובילה עם מוצרים ופיתוחים מתקדמים ועובדיה מהווים את הנכס המרכזי שלה. אני שמח להחזיר את החברה לידיים ישראליות. בכוונתנו לשמור את נס ישראל כחברה עצמאית ולא לבצע שינויים מהותיים באופן התנהלותה ותחומי פעילותה".    

שחר אפעל, מנכ"ל נס ישראל מסר : "אני מאמין מאוד בחברת נס וביכולתה להצליח גם בסביבת שוק מאתגרת. נס, אשר התברכה בעובדים ומנהלים מהטובים בתחומם, מציעה שירות מקצועי ברמה גבוהה ותשאף להוות את הבחירה הראשונה של הלקוחות והעובדים בתחום פעילותה. החיבור לחילן, חברה ישראלית  מובילה שמשלבת ניהול עסקי יציב לצד אסטרטגיית צמיחה שהוכיחה עצמה , יסייע לצמיחתה ויציבותה של נס. כחלק מהאמון הרב שאני רוחש לחברת נס ולעובדיה, החלטתי, כחלק מהעסקה, להשקיע באופן אישי ולרכוש 10% מהחברה".