חדשותMenu

חילן השלימה את רכישת נס תמורת 42 מיליון דולר

נס תמשיך לפעול באופן עצמאי תחת ניהולו של שחר אפעל אבי באום, מנכ"ל חילן ובעל השליטה ימונה לתפקיד יו"ר נס

​חברת המחשוב חילן הודיעה היום על השלמת רכישה (closing) של חברת שירותי ה-IT
נס תמורת 42 מיליון דולר. הרכישה, אשר נחתמה ביוני השנה, כוללת את פעילותה של נס ישראל, אשר תמשיך לפעול באופן עצמאי תחת המותג נס ואינה כוללת את פעילות החטיבה הביטחונית TSG, המסלקה הפנסיונית ופעילות מטה ה-IT הגלובאלי.

מנכ"ל נס ישראל, שחר אפעל, ימשיך לכהן כמנכ"ל החברה ואף ירכוש מניות במספר שלבים עד לרכישה מקסימלית  של כ-10%מהון המניות . אבי באום, מנכ"ל ובעל השליטה בחילן, ימונה לתפקיד יו"ר נס.
כחלק מכניסתה של נס לקבוצת חילן, ימונה חביב איזנקרפט, סמנכ"ל הכספים של חילן, לתפקיד משנה למנכ"ל לענייני כספים וחבר הנהלת נס.

נס  עוסקת במיקור חוץ לארגונים, פתרונות מחשוב עסקיים, פיתוחי תוכנה ומכירת מוצרי טכנולוגיית מידע ( IT). חילן עוסקת בשני מגזרי פעילות מרכזיים: מתן שירותי שכר, נוכחות ומשאבי אנוש באמצעות מערכות מחשוב מתקדמות ונחשבת לחברה המובילה בישראל בתחום זה. במגזר הטכנולוגיה חילן עוסקת בתחום תשתיות המחשוב ואבטחת המידע באמצעות חברת הבת ווי-אנקור ובייצוג יצרנית תוכנת הבינה העסקית QlikView בישראל. 
תחומי פעילותה של נס משלימים לתחומי הפעילות של חילן והחיבור בין שתי החברות יצור גוף מוביל במשק בתחומי ה- IT, עם מחזור מכירות של למעלה ממיליארד ש״ח וכ-3000  מועסקים.
חילן נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ושווי השוק שלה כיום הינו כ- 600 מיליון ש"ח.

הרכישה היא חלק מהאסטרטגיה של חילן בשנים האחרונות  להרחבת תחומי פעילותה באמצעות רכישות ומיזוגים. בשנים האחרונות רכשה חילן את החברות  ווי-אנקור ו- QlikView ישראל בסכום כולל של כמאה מיליון ש״ח. כחלק מהאסטרטגיה, פעילויות אלו נשארו עצמאיות בהתנהלותן השוטפת תוך כדי שילובם המוצלח בתרבות הניהולית והעסקית של חילן והן מהוות כיום חלק בלתי נפרד מהקבוצה.

אבי באום, מנכ"ל חילן ובעל השליטה ויו"ר נס, אמר: "אני גאה ושמח על החיבור בין נס לחילן ורואה בכך מהלך אסטרטגי חשוב, אשר יתרום לחיזוק מעמדן של קבוצת חילן ונס כמובילות שוק הפתרונות הארגוניים בישראל. עומדת בפנינו הזדמנות נדירה להוביל את שוק ה-IT ולספק פתרונות איכותיים וחדשניים ללקוחותינו המשותפים. בכוונתנו לשמור את נס ישראל כחברה עצמאית ולא לבצע שינויים מהותיים באופן התנהלותה ותחומי פעילותה".    
שחר אפעל, מנכ"ל נס ישראל, אמר: "חילן הינה חברה מובילה בתחומה, ותיקה ויציבה ונסחרת בבורסת ת"א. הצטרפותה של נס לקבוצה תמנף את יכולות הקבוצה ותתרום רבות לשתי החברות. אני סמוך ובטוח כי מהלך זה יוכיח שהשלם גדול מסכום חלקיו וללא ספק יהפוך את חילן ונס לקבוצת המחשוב מובילה והאיכותית בשוק מערכות המידע בישראל".

אודות קבוצת חילן

חילן הינה החברה המובילה בישראל בתחום פתרונות תוכנה כשירות (Software as a Service), המציעה פתרון מקיף לניהול ההון האנושי בארגון. חילן מפתחת פתרונות חדשניים ואינטגרטיביים במשך למעלה מארבעה עשורים עבור תחומי השכר, משאבי אנוש, נוכחות ופנסיה, ומנהלת את מחזור החיים של העובד החל מגיוסו וכלה בפרישתו.
יחד עם מגוון של מודולים שימושיים, נהנים לקוחות חילן גם מפתרונות Best Practice המתבססים על ניסיון מצטבר מול למעלה מ-1,800 חברות במשק ו-800,000 מועסקים מכלל המגזרים. לחילן פעילויות נוספות בתחום שירותי המחשוב המתופעלות באמצעות חברות בנות המתמחות באספקטים שונים של תשתיות המחשוב, אבטחת המידע וניהול הנתונים.

אודות נס

נס היא חברת שירותי ה-IT מהמובילות בישראל מיום הקמתה בשנת 1999, והיא ממשיכה לבסס את מעמדה כשחקן מפתח של שירותי IT וספק פתרונות עסקיים, הודות לשילוב בין יכולות האספקה המגוונות שלה, המומחיות הטכנולוגית, שיתופי הפעולה האסטרטגיים עם חברות תוכנה וחומרה מהמובילות בעולם ובסיס הלקוחות ההולך וגדל. מודל זה מאפשר לנס להעניק ללקוחותיה פתרונות אופטימליים לצרכיהם ולהקנות להם ערך מוסף ייחודי, המסייע להם להשיג ולשמר יתרון תחרותי.
לנס בישראל כ-2700 עובדים ולמעלה מ-500 לקוחות מכלל מגזרי התעשייה.


לפרטים נוספים נא לפנות ל:
אסף דרגן
שרף תקשורת
טל. ישיר – 077-5557701
נייד – 052-720-2701
דוא"ל – assaf@scherfcom.com