אחריות חברתית

​​  

כחברה המובילה בתחומה, וכגוף גדול ובעל חשיבות כלכלית במשק הישראלי, רואה נס טכנולוגיות חשיבות רבה במעורבות חברתית ובפעילות קהילתית במדינות ובשווקים בהן היא פועלת.
בישראל, נס היא חברה המאגדת בתוכה הון אנושי שהוא חלק מהמיקרוקוסמוס של החברה הישראלית וכחלק מתרבות ניהול מתקדמת ואסטרטגיה עסקית נבונה, היא מכירה בחשיבות האחריות החברתית, פעילות למען הקהילה, ובסיוע לשמירה על איכות הסביבה.
ליבת החזון החברתי של נס ישראל מושתתת על אלמנטים ברורים של חינוך וטכנולוגיה, ופעילות החברה בקהילה מתמקדת באפיקים אלו.
יחד עם זאת, נס מגלה מעורבות קהילתית ומסייעת לעמותות וארגונים שונים גם בשמירה על איכות הסביבה, איסוף מזון וציוד לנזקקים, פעילות וולנטרית בבתי חולים, תרומות מחשבים, תרומות לעמותות וארגונים פילנטרופים ועוד....
כמו כן, החברה פועלת גם במישורים נוספים לקידום העסקתם של אוכלוסיות מוחלשות ומיוחדות.
הירתמותם של  המתנדבים - עובדים ומנהלים שחוברים לחזון החברתי מתוך תחושת דאגה ואכפתיות לפניה של החברה הישראלית, הינה חלק בלתי נפרד ממקור הסיפוק והגאווה שלנו כחברה. לכן, אנחנו שואפים להוסיף ולהרחיב את מעגל המעורבות החברתית והתרומה לקהילה בכל עת. 

אלו הם מקצת הפרויקטים אותם מלווים עובדי ומנהלי החברה בפעילות ההתנדבותית :

 

• מסלול הסמכה מקצועית לתפקיד טכנאי PC 

בשנים האחרונות ליווה נס מספרבתי הספר מרשת אורט בפרויקט דגל ייחודי, במסגרתו מקבלים תלמידי בית הספר הזדמנות חינוכית נוספת לקבל הסמכה מקצועית כטכנאים. מדובר בתלמידים שנפלטו ממערכת החינוך הפורמלית ו/או לא צלחו בגישה לבחינות הבגרות. הקורס המקצועי מספק להם קרש קפיצה לחזור אל מסגרת לימודית ולהצליח בה.
נס מלווה את הקורס מידי שנה – החל בהיבט הפדגוגי והיא שותפה לכתיבה והכנת החומרים של הקורס בשת"פ עם מכללת נס, דרך התנדבותם של צוות טכנאים שמסייעים בהדרכה במהלך הקורס ובסיום מחזור שנתי של הקורס, נס מארחת את התלמידים לטקס סיום מכובד והענקת התעודות.

• תיכון אורט גאולה

בית ספר המספק הזדמנות שנייה לתלמידים שנפלטו ממערכת החינוך, ומאכלס גם תלמידים חירשים ולקויי שמיעה. אלו מקצת הפעילויות המשותפות במסגרת של נס ובית הספר:
 - אימוץ מגמת התקשוב של בית הספר על ידי צוות  נס מאתר המכללה האקדמית.
 - תמיכה במגמת הצילום של ביה"ס  וחשיפה של תלמידי המגמה בהצגת עבודותיהם באירועי החברה השונים.
 - בניית מועדונית מחשבים.
 - אירוח תלמידי מגמת ניהול משאבי אנוש במשרדי החברה להרצאות העשרה ומפגשים מקצועיים.

 עמותת "שיעור אחר" פועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך באמצעות הכשרה, הפעלה וליווי מתנדבים ממגוון מקצועות ותחומי עיסוק, המלמדים קורסי העשרה בתחום עיסוקם בבתי ספר המשרתים אוכלוסיות מוחלשות ומחוסרות הזדמנויות, ואשר תלמידיהם אינם נחשפים להכרות משמעותית עם אנשים בוגרים בעלי מקצועות חופשיים ואחרים.
צוות המתנדבים נרתם למאמץ ולקח תחת חסותו את בית הספר הדמוקרטי בחולון. הצוות מלווה ומדריך את תלמידי בית הספר לפי תכנית הוראה והעשרה שנבנתה על ידי העמותה בהתאמה בין צרכי הילדים לערך ולידע המקצועי של נס. הפעילות נסובה סביב תחומי הידע והעניין הטכנולוגי שמעניקים המתנדבים לתלמידים, המאפשרים להם להכיר דמויות לחיקוי, להיחשף לתחומי עניין ולחלומות חדשים, ולהתנסות ב"שיעורים אחרים". 

 

 

מסייעת לצעירים אקדמאים מצטיינים יוצאי אתיופיה, להשתלב בתעסוקה הולמת במשק הישראלי, לפתח קשרים אישיים אמיצים עם ישראלים וותיקים, להפוך למודלים לחיקוי בקרב צעירים אתיופים-ישראלים ולייצר תדמית מצליחנות והישגיות לאקדמאים יוצאי הקהילה. נס פועלת לשילוב האקדמאיים בעבודה בחברה בנוסף מנהלי החברה חונכים באופן אישי (מנטורינג) חניכים המשתייכים לעמותה.

 

 

בשנים האחרונות מתנדבים עובדי נס טכנולוגיות במועדוניות "רעות" ו"אייל" בפרדס כץ, המטפלות בילדים במצבי סיכון בכיתות א' עד ו', אשר המועדונית משמשת עבורם בית שני. שהותם במסגרת זו מונעת את הוצאתם מן הבית והעברתם לפנימייה. המתנדבים מגיעים למועדונית לפעילויות בידור ופנאי בחגים ואירועים שונים, לצד התנדבות בסיוע בהכנת שיעורי בית ועידוד כישורי הלמידה של הילדים.

"עמותת חיים"

עמותת חיים" הוקמה ע"י הורים לילדים חולי סרטן ופועלת בכל במחלקות האונקולוגיות ברחבי הארץ במטרה לסייע ולהקל על מכאובם של הילדים החולים ובני משפחותיהם ולמען שיפור איכות הטיפול הרפואי.
מידי שנה, במהלך החגים המרכזיים (ראש השנה, פסח, פורים, חנוכה ושבועות) מבקרים עובדי נס את הילדים החולים המטופלים במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים ברחבי הארץ, במטרה ולשמח את ליבם בזמנים הקשים. חיוך, חיבוק , ומתנה קטנה הם עולם ומלואו בשביל הילדים הללו וצוות המתנדבים נמצא שם כדי להעניק להם רגעים קטנים של שמחה.

פעילויות נוספות בתחום האחריות החברתית :

• איסוף מזון לנזקקים בחגים
• איסוף ילקוטים וספרים לילדים מיעוטי יכולת
• תרומות לארגונים ועמותות סביב אירועי התרמה מיוחדים
• הענקת מלגות לסטודנטים מצטיינים במוסדות אקדמאים
• לקט ישראל – בנק המזון הלאומי : קטיף חקלאי ואיסוף עודפי מזון למען נזקקים

על מנת להצטרף למעגל מתנדבי החברה, להציע פעילות התנדבותית, או לפרטים נוספים, ניתן לפנות לקרן בן עמי  - רכזת אחריות חברתית במייל Keren.Ben-Ami@Ness-Tech.co.il או בטלפון: 03-7675183

 

עוד בנושא...

עוד פרסומים בנושא אשר עשויים לעניין אותך