DBmaestro – Database continuous delivery done right

 

מוצר הדגל של DBmaestro Teamwork, DBmaestro, תומך בתהליכי פיתוח Agile, ב-Database continuous delivery, ב-Database continuous integration וב-DevOps במסדי נתונים. Teamwork מייעל את הניהול של תהליכי הפיתוח ואת האכיפה של מדיניות ביצוע השינויים במסדי נתונים מסוג Oracle ו/או MS-SQL לצד יכולות של Database source control, Database deployment automation ו-Database version control.

DBmaestro Teamwork ישנה לחלוטין את תהליכי הפיתוח הארגוניים ע"י מתן פונקציונאליות ומאפיינים מתקדמים מעבר למה שניתן כיום להשיג בעזרת עבודה ידנית או כלי Compare-and-sync. הפתרון משפר משמעותית פרודוקטיביות, ממזער עלויות פיתוח וממנף מערכת בקרה a single source of truth ומנוע Impact analysis עוצמתי על מנת לספק רשת ביטחון מובטחת המציעה אמון מלא בתהליכי אוטומציה עבור מסד הנתונים.

הצורך

ארגונים ברחבי העולם מגבירים כיום את השימוש בתהליכי DevOps תוך שיפור היתרון התחרותי שלהם, ביטול סיכונים פוטנציאליים בפיתוח מסדי נתונים והפחתת עלויות ה-Deployment.

בהגיעם להתמודד עם Database deployment automation, ארגונים כיום נאלצים להתמודד עם מספר אתגרים מורכבים. באקלים הפיתוח המודרני והמורכב, ניתן לעיתים שכיחות, לצפות במספר צוותים אשר עובדים על קוד במקביל. תהליכי פיתוח Agile המיושמים בארגונים אלו מציגים אתגרים מחודשים עבור שלב ה-Deployment שללא מענה ראוי מובילים להשלכות הרסניות על מבנה מסד הנתונים ושלמות הנתונים המאוחסנים בו.

עם זאת, ככל שהדרישה עבור Agile development מהיר ויעיל יותר עולה, מפתחי מסד הנתונים מוצאים את עצמם מתקשים לעמוד בקצב תהליכי ה-Database continuous delivery. מסד הנתונים נשאר, לרוב, מאחור ונהיה החוליה החלשה כאשר הוא אמור להיות החוליה החזקה ביותר בשרשרת הפיתוח.

הפתרון

הפתרון DBmaestro Teamwork מהווה פלטפורמה לניהול שינויים וקונפיגורציה במסדי נתונים המאפשר למפתחים ולאנשי DBA להוסיף פונקציונאליות Database source control אמיתית לעולם מסדי הנתונים. הפלטפורמה מציעה Database deployment automation, מהפיתוח, ועד ה-Deployment.

הפתרון מחזק את שיתוף הפעולה הצוותי ותומך בעמידה בדרישות הרגולציה וציות להן, דבר המחייב תיעוד של כלל השינויים במסדי הנתונים ודיווחם לרשויות המתאימות.

באמצעות DBmaestro, ארגונים יכולים לייבא את ההצלחה של פרקטיקת ה-DevOps לעולם מסדי הנתונים על ידי בצוע אוטומציה של תהליכי הפיתוח והעברה בין סביבות, אכיפת מנגנוני אבטחה, והפחתת הסיכונים הכרוכים בתהליך.

מאפיינים

Database deployment automation – רשת ביטחון מובטחת עבור migration ו-deployment אל הייצור. בעזרת DBmaestro's database continuous delivery, המשתמש מסוגל לייצר ולמדל Deployment pipeline מלא.

Database merge and build automation – יישום של Baseline-aware analysis על מנת להרוויח מזעור של 95% בעלויות הפריסה.

Database source control – A single source of truth עבור נכסי ונתוני מסד הנתונים על מנת לספק רשת ביטחון אמינה ליישום תהליכי אוטומציה במסד הנתונים.

Enhanced security and regulatory compliance – הגדרה ויישום של Segregation of duties על מנת למנוע שינויים לא מורשים במסד הנתונים לצד מתן דוחות Audit trails מקיפים למטרות עמידה בתקני אבטחה ורגולציה.

בעזרת היכולות של Teamwork, דרישות התיעוד של צוות הפיתוח מופחתות משמעותית הודות למעקב אוטומטי אחר היסטוריית השינויים ומיכון הדוקומנטציה. הפתרון מספק היסטוריה שלמה של כל השינויים שנעשו במסד הנתונים, כולל מי ביצע את השינויים, מה היה כל שינוי, מתי הוא בוצע, והסיבה לביצוע השינויים.

נעילה של עצמי מסד הנתונים – Teamwork מתבסס על פונקציונאליות ברורה של Check-in\Check-out אשר נועלת את עצמי מסד הנתונים לכל שאר המשתמשים כאשר מפתח מסוים נעל אותם זמנית. ע"י כך, הפתרון מונע דריסות וקונפליקטים בקוד אשר על מנת לאתר ולתקן אותם היו עלולים לקחת שעות על גבי שעות – או שהיו עלולים לעלות לארגון מאות אלפי דולרים כאשר היו דורסים בטעות Hot fixes או שינויים קריטיים בייצור.

Database version control – יכולות הנעילה, מערכת Roles & Responsibilities למניעת שינויים לא מורשים, פונקציונאליות Baseline-aware analysis לצד Visual database pipeline builder מספקים Database version control אמינה המונעת דריסות של שינויים קריטיים וקונפליקטים לא פתורים.

אינטגרציה עם IDE's, Development, Build and Release tools -

DBmaestro Teamwork משתלב עם IDEs פופולאריים וכלי פיתוח אחרים ובכך מאפשר למפתחים לעבוד בתוך סביבות הפיתוח המוכרות והנוחות להם.
הפתרון מתפקד כ-Stand-alone solution ויכול גם לפעול בשיתוף עם IDEs ו-ALM רבים כמו גם עם כל Build and Release automation, Continuous integration, or continuous delivery solutions.

יתרונות עבור כלל בעלי התפקידים בארגון – DBmaestro Teamwork מציע סט שלם של מאפיינים ופונקציונאליות אשר תורם לכל היבט ארגוני, מרמת ה-CIO וה-CTO, ועד רמת מנהל הפיתוח וה-DBA.

Resources

...